אוכנמיות

כולם רוצים לאכול אוכמניות !!
כן, אוכמניות גדלות ומניבות באגרונן, בגדרה.
אבל ידוע שאוכמניות גדלות באזורים הקרים, אז זהו שלא.
אוכמניות גדלות מזה שנים רבות בארה"ב בדרום אמריקה, הזנים הגדלים שם נקראים זנים ללא מנות צינון או מנות צינון מועטות( low chill requirement ).
בנושא הזנים: ישנם זנים רבים עם מופעים ומועדי הבשלה שונים והמידע על התנהגותם בארץ לוקה בחסר, ולכן אנו למדים על זנים אלו, את חלקם אנו מגדלים בהצלחה רבה.
ענף האוכמניות באגרונן יעבור שינויים רבים בשנים הבאות וזאת על מנת להבין ולדעת אילו זנים הכי מתאימים לנו. כרגע אנו מגדלים: רייבל (לא משהו), ג'ורג'ייה-דאון (טעים מאוד אך מעט יבול לתקופה קצרה) ובילוקסי שעושה רושם שהוא ..תותח על.
אוכמניות צריך לדעת איך לגדל! ממש לא פשוט, מסתבר שהזנים הדרום אמריקאים לא מבינים עברית.
עונת ההנבה של האוכמנית (אל תתפסו אותנו במילה או טל"ח) ממרץ ועד ..שנגמר.
לא תמיד ניתן להיכנס לשטח האוכמניות לקטיף , כי לפעמים אין מספיק פרי .
הדברה: מעניין מאוד! כצמח חדש יחסית בארץ ככלל ובאגרונן בפרט אנו לומדים בקפדנות את נושא ההדברה. גם כאן השיטה היא IPM (הדברה משולבת) כלומר: ניטור, הבנה, בחינת ספי פעולה ואם יש צורך בהתערבות? מתערבים.
תחום חדש מעניין ומאתגר, תאחלו לנו בהצלחה- הצלחה שלנו , הרבה פירות טעימים בשבילכם.

רימון

מלך הבריאות!! לא סתם יש לו כתר על הראש. תכונות… אחד משבעת המינים, ולכן יש לו מקום של כבוד!! הרימון מלא בסגולות בריאותיות (לא מעט

המשך קריאה »

פיטנגו

פיטנגו או פיטנגה הטעם שלו לא דומה לכלום , חצי מהאנשים שטועמים את הפרי –אוהבים , וחצי –לא. זאת תעודת הזהות הפשוטה ביותר לפרי זה.

המשך קריאה »

אוכנמיות

כולם רוצים לאכול אוכמניות !!כן, אוכמניות גדלות ומניבות באגרונן, בגדרה.אבל ידוע שאוכמניות גדלות באזורים הקרים, אז זהו שלא.אוכמניות גדלות מזה שנים רבות בארה"ב בדרום אמריקה,

המשך קריאה »

תות עץ

מתנה מתוקה מן הטבע שיכולת הקטיף והשיווק, כמעט בלתי אפשריים! אבל מזה מתאים לקטיף עצמי!! כמעט לכולם יש איזה זיכרון הנוגע לתות עץ: קצת מהסיפורים

המשך קריאה »
דילוג לתוכן